7 августа
815 просмотров
0 0

Казка як засіб виховання та навчання дітей

Казка як  засіб виховання та навчання дітей
Infopositiv.net

Важливий рубіж у розвитку дитини 3 — 4 роки. Змінюється поведінка малюка, закладаються основи майбутньої особистості. Розвивається інтерес до спілкування з однолітками, перехід до гри «разом» з простим сюжетом. Час коли дитина усвідомлює себе особистістю, починає розвиватися уява, фантазія. Треба підтримати, допомогти.«Єдиний шлях, який веде до знань, – це діяльність» Бернард Шоу


Гра залишається основним видом діяльності дитини.

Це вік коли малюк вже розуміє, що є казки, там дії відрізняються від реального життя. Вчаться слухати, фантазувати, визволяти героїв, малювати їх, шукати методи допомоги. Інформація передається через яскраві образи улюблених героїв.

Казка, як засіб виховання та навчання, з чого починати:

розповідь казки, обов’язково за віком, розглядання картинок, виготовлення ляльок, постановка казки, за допомогою ляльок, (тіньовий, іграшковий, ляльковий театри); або дітей та дорослих, приклад “Ріпка”. Діти одягають елементи костюмів, перетворюються в казкових героїв.

Декламування, спів повторів, пісень, віршиків з казки. Пісочна терапія, малювання казки, а також нових героїв.

Коли дитина вже дуже добре знайома з казкою, починаємо фантазувати, з’являються нові герої. Дописуємо свій кінець або нових персонажів, дитина обирає сама.

Приклад: як допомогти дідусеві у казці “Ріпка”: Змайструвати машину, яка допоможе витягнути Ріпку, запросити подружок. А що б було, якби ріпка росла не в землі, а у воді. Хто тоді прийде на допомогу? А може ріпка рости на дереві? Чому? А уявіть що росте? … “що було далі”.

Неможливо уявити дитяче мислення без казки.

Дуже знайому казку дитина може розповідати від імені іншої особи, Наприклад, Колобок, розповідає дитина в образі: Бабусі, Лисиці або Колобка. Тут вже доречні питання: Ти хто? (я колобок) Де ти жив?

(в будиночку) Куди покотився, чому?

Дитина може складати казку сама, або за вашою допомогою, за першою фразою.

Дуже цікаво створити казку про свою дитину, “казкові” прийоми допоможуть в боротьбі з можливими видами страхів, коригуватимуть поведінку. І взагалі це чудовий подарунок, уявляєте пройде час, дитина виросте, але на згадку залишиться казка про неї, яку вже буде читати своїм дітям, навіть онукам.

Дитина та незнайомці, казки в допомогу:
– «Колобок»,
– «Котик та Півник»,
– «Вовк та семеро козенят» та інші.


Небезпечно гратися з вогнем:

“Казка про доброго Вогника, Зайчика та Лисичку” А. Лазаренко

“Кошкин дом” С. Маршак
Розповідаючи казки дорослі теж поринають у світ дитинства, відривають щось нове про себе?

Казкотерапія — збагачує душу дитини добром, розвиває творчість, фантазію, пам’ять. Це дуже цікава гра.

banner

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *