Важливий рубіж у розвитку дитини 3 — 4 роки. Змінюється поведінка малюка, закладаються основи майбутньої особистості. Розвивається інтерес до спілкування з однолітками, перехід до гри «разом» з простим сюжетом. Час коли дитина усвідомлює себе особистістю, починає розвиватися уява, фантазія. Треба підтримати, допомогти.
«Єдиний шлях, який веде до знань, – це діяльність» Бернард Шоу
Гра залишається основним видом діяльності дитини.
Це вік коли малюк вже розуміє, що є казки, там дії відрізняються від реального життя. Вчаться слухати, фантазувати, визволяти героїв, малювати їх, шукати методи допомоги. Інформація передається через яскраві образи улюблених героїв.
Казка, як засіб виховання та навчання, з чого починати:
розповідь казки, обов’язково за віком, розглядання картинок, виготовлення ляльок, постановка казки, за допомогою ляльок, (тіньовий, іграшковий, ляльковий театри); або дітей та дорослих, приклад “Ріпка”. Діти одягають елементи костюмів, перетворюються в казкових героїв.
Декламування, спів повторів, пісень, віршиків з казки. Пісочна терапія, малювання казки, а також нових героїв.
Коли дитина вже дуже добре знайома з казкою, починаємо фантазувати, з’являються нові герої. Дописуємо свій кінець або нових персонажів, дитина обирає сама.
Приклад: як допомогти дідусеві у казці “Ріпка”: Змайструвати машину, яка допоможе витягнути Ріпку, запросити подружок. А що б було, якби ріпка росла не в землі, а у воді. Хто тоді прийде на допомогу? А може ріпка рости на дереві? Чому? А уявіть що росте? … “що було далі”.
Неможливо уявити дитяче мислення без казки.
Дуже знайому казку дитина може розповідати від імені іншої особи, Наприклад, Колобок, розповідає дитина в образі: Бабусі, Лисиці або Колобка. Тут вже доречні питання: Ти хто? (я колобок) Де ти жив?
(в будиночку) Куди покотився, чому?
Дитина може складати казку сама, або за вашою допомогою, за першою фразою.

Дуже цікаво створити казку про свою дитину, “казкові” прийоми допоможуть в боротьбі з можливими видами страхів, коригуватимуть поведінку. І взагалі це чудовий подарунок, уявляєте пройде час, дитина виросте, але на згадку залишиться казка про неї, яку вже буде читати своїм дітям, навіть онукам.
Дитина та незнайомці, казки в допомогу:
– «Колобок»,
– «Котик та Півник»,
– «Вовк та семеро козенят» та інші.
Небезпечно гратися з вогнем:
“Казка про доброго Вогника, Зайчика та Лисичку” А. Лазаренко
“Кошкин
дом”
С. Маршак
Розповідаючи
казки дорослі теж поринають
у світ дитинства, відривають
щось нове про себе?
Казкотерапія — збагачує душу дитини добром, розвиває творчість, фантазію, пам’ять. Це дуже цікава гра.