9 января
889 просмотров
0 0

Українська лялька мотанка.

Українська лялька  мотанка.
Infopositiv.net

День осіннього рівнодення, або ОСЕНИНИ, свято рода та сім’ї. Створюємо предмети, які закладають багатство та достаток на наступний рік: Лялька Багач та Круп’яночка, картини з мішечками достатку та здоров’я, птахи щастя та добробуту.
Лялька круп’яночка ( зерняночка). Вона наповнена зерном, повненька бо несе достаток, добробут. Зернятка мають бути цілими: гречка, рис, пшоно… Спочатку наповнюємо зерном мішечки, потім прикрашаємо на свій смак. Господиня та господаряь Багач. Не застосовуємо голки, тільки натуральні тканини.

«Знати міф — значить наблизитись до таємниці походження всіх речей. Інакше кажучи, людина дізнається не лише про те, яким чином усе виникло, але також і про те, яким чином виявити це і відтворити, коли все зникне». Мірча Еліаде (Mircea Eliade)

Віра, що в мотанці знаходиться дух предків, вона передає досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх, захист. Але уявіть моє здивування, коли я побачила, дуже схожі ляльки в музеї ЛОНДОНА!

Мартинички слов’янський оберіг. Ці маненькі ляльки зробити не складно, такий приємний подарунок. Білий колір — це зима, червоний — це весна.

Такі ляльки є і в Молдові (там вони звуться мерцишори), і в Росії, і в Білорусі та на Укрвїні в. В Болгарії це символ здоров’я і довголіття. Обряд: найстарша жінка в роду 1 березня зав’язувала на руку кожному члену сім’ї таку мартиничку. Знімати її можна було тоді, коли побачиш перших перелітних птахів.
Потім йшли в сад або в ліс вішали їх на гілки дерев, бажали один одному здоров’я, любові і удачі.
Світ ляльки — це наша культура, наші коріння.

banner

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *